Zastanawiasz się gdzie jest VIN w twoim samochodzie? Numer VIN w Saturn powinien być umieszczony trwale na podwoziu lub nadwoziu po prawej stronie pojazdu w widocznym miejscu. Identyfikacja pojazdu jest jedną z pierwszych czynności wykonywanych podczas badań diagnostycznych pojazdów i stanowi ich ważną część.

W pojazdach Saturn natomiast jest on ulokowany w różnych miejscach, w zależności od modelu auta (np.  S, L, Vue, Ion, Relay, Sky, EV1, Outlock, Aura, Asta). W starszych samochodach, umieszczany był nana tabliczce znamionowej pojazdu albo bywał “nabity” czy też wytłoczony na ramie lub karoserii pojazdu. W nowych pojazdach numery często jest widoczny w postaci naklejki za przednią szybą. Jeżeli nie potrafimy zlokalizować numeru, to warto podjechać na SKP i poprosić diagnostę o pomoc. Najłatwiej będzie jednak skorzystać z naszego narzędzia, które jest dostępne na stronie głównej. Oczywiście jeżeli szukamy nowego samochodu to wielu ogłoszeniodawców wpisuje taki numer w ogłoszeniu o sprzedaży auta i już pozwala nam na jego sprawdzenie.

Dekoder VIN Saturn – wpisz numer nadwozia

Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić historię pojazdu! Zrobisz to wpisując niżej numer VIN Saturn:

Sprawdzenie VIN w Saturn pomoże Ci poznać wszystkie informacje na temat danego modelu. Dzięki VIN poznasz m.in. historię pojazdu, rodzaj wyposażenia, kolor i jego pochodzenie. Wszystkie informacje zawarte w tym numerze pozwolą Ci podjąć słuszną decyzję podczas kupna samochodu. Pamiętaj, że dokładne miejsce numeru VIN w danym modelu możesz znaleźć na naszej stronie głównej NumerVIN.com

Numer VIN co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut Saturn już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.