W Internecie możemy znaleźć mnóstwo narzędzi, które umożliwiają nam sprawdzenie przeszłości interesującego nas pojazdu na podstawie numeru VIN oraz numeru rejestracyjnego. Zanim jednak przystąpimy do sprawdzania pojazdu musimy wiedzieć: numer VIN SATURN – gdzie jest? Zazwyczaj jest on zlokalizowany w widocznym miejscu na nadwoziu, np. na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony bądź na przegrodzie czołowej. Może również znajdować się na podłodze przed fotelem pasażera, gdzie dojście do tabliczki znamionowej jest trochę utrudnione. Jeśli znajdziemy miejsce w którym umiejscowiony jest VIN, koniecznie powinniśmy sprawdzić czy numer ten zgadza się z tym, który znajduje się w dowodzie rejestracyjnym.

Numer VIN SATURN – gdzie jest?

Dzięki numerowi VIN SATURN możemy dowiedzieć się o wszystkich przebiegach, które zostały odnotowane podczas ostatnich przeglądów technicznych. Bardzo istotną informacją jest również to, czy pojazd nie pochodzi z nielegalnego źródła, np. nie jest kradziony. Jeśli tak, to koniecznie musimy zgłosić to na policję. Dodatkowo ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest fakt, czy pojazd nie brał udziału w poważnej kolizji drogowej bądź wypadku. O tym, czego jeszcze możesz się dowiedzieć o numerze VIN przeczytasz tutaj.

Rozkodowanie VIN Saturn 

Planujesz zakup pojazdu marki Saturn? Poznaj jego historię wpisując poniżej numer VIN:

Wygenerowany raport jest nieocenioną pomocą przy sprawdzeniu pojazdu. Dane w nim zawarte stanowią podstawowe zestawienie informacji niezbędnych do poznania historii auta. Wszystkie informacje zawarte w raporcie, który otrzymasz są nieodzownym, a wręcz koniecznym elementem sprawdzenia auta przed zakupem.

 

Numer VIN co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut Saturn już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.